akademi alp oğuz anadolu lisesi aliağa
 
Gelişim Programımız (Müfredat)
 

 

Okulumuzda 2019-2020 itibari ile başlatmış olduğumuz Garaj Alp Oğuz Ön Kuluçka Merkezi ve Akademi Alp Oğuz Bilgisayar Bilimleri Eğitim Merkezi açılış ve bilgilendirme toplantısını öğrencilerimizle gerçekleştirdik. Bu yıl 27 öğrenci ile çalışmalarımız devam edecek, haftanın iki günü okul sonrasında temel bilgisayar bilimleri becerileri ile başlayıp, robotik, programlama, üç boyutlu teknolojiler, mobil programlama, mekanik, elektronik, girişimciliğe uzanan yelpazede öğrencilerimizle çalışmalar yürüteceğiz.


Açılış toplantısını okul müdür yardımcımız Sayın Yusuf Karataş gerçekleştirdi ve çağın gereklerine uygun bakış açısına sahip olabilecek gençlerin ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine gelmesinde öneminin çok büyük olduğunu vurguladı. Bilimsel, üretken, topluma yararlı proje faaliyetlerinde öğrencilere her türlü desteğe de hazır olduklarını belirten Yusuf Karataş, proje okulu olarak Alp Oğuz Anadolu Lisesi bünyesinde bu tip çalışmaların artarak devam etmesi dilekleri ile toplantıyı açtı.


akademi alp oğuz aliağa kuluçka merkeziGaraj Alp Oğuz Ön Kuluçka Merkezi Hakkında
Henüz proje yazımı süren ve fon arayışında olan Garaj Alp Oğuz;  lise öğrencileri, üniversite öğrencileri, tüm düzeylerden öğretmen ve akademisyenleri hedefler. Açık ofis, sekreterlik, kahve, masa, sandalye, defter, kitap, yazı tahtası ve arkadaş/network sağlar. Start-Up için doğru adrestir!
Dijital girişimcilik ekosistemine dâhil olmaları, cesaretlendirilmeleri, onlar gibi tasarılar sahip zihinlerin bir araya gelebilmesi, yatırım ya da yatırımcı bulabilmesi, mentorluk desteği alabilmesi, fikirlerini ürünlere dönüştürebilmesi, rahatça kahvesini içip, insanlarla yapıcı tartışmalara girerek üretebilmesi için vardır.
Erken aşama kuluçka merkezi olarak en önemli varlık nedeni, gençlerin dijital ekonomide kendilerine ait olan, sahiplendikleri girişimlerini gerçekleştirebilmelerini kolaylaştırmaktır.


GARAJ WEB SİTESİ: http://www.garajalpoguz.com/

 
ProjeLab kuluçkasında geçen yıl neler yaptık?
 
 
Sorularınız için: bilgi@garajalpoguz.com